Wydarzenia

Wycieczka Tropicieli i Tygrysów na lotnisko.

Grupy Tygryski i Tropiciele wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Dzieci obejrzały teatrzyk, który opowiadał o przygodach chłopca i jego mamy. W zabawny sposób przedstawione były wszystkie etapy podróży samolotem oraz zasady jakie obowiązują na lotnisku. Dzieci dowiedziały się m.in. co można spakować do walizki, na czym polega kontrola bezpieczeństwa i ilu jest pilotów w samolocie. Na ściennej mapie świata oglądały wszystkie połączenia z Krakowa oraz ich czas lotu. Dzieci uczyły się nadawać bagaż, odczytywać informacje z biletu, obejrzały model wnętrza samolotu, stroje stewardess oraz pracowników lotniska, układały puzzle ścienne i poznały działanie bramki elektromagnetycznej. Dzieci mogły spróbować pilotować samolot na symulatorze oraz poznały robota Sanbota, który wykonał dla nich taniec. Zadowoleni i z wieloma nowymi doświadczeniami wróciliśmy do przedszkola.


 
Powrót