Wydarzenia

Wycieczka Tropicieli i Tygrysów do gospodarstwa Edukacyjnego “Pszczółki” w Niezwojowicach

W piątek 29.09.2017 grupa Tropicieli i Tygrysków wybrała się na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego “Pszczółki” w Niezwojowicach. Ciężko było w piątkowy poranek przebić się przez krakowskie korki, ale na szczęście nasz kierowca znał już kilka objazdów. Na miejscu był czas na pieczenie pysznych rogalików i kiszenie kapusty. Mogliśmy zobaczyć ule, w których pracowały pszczoły oraz samodzielnie je składaliśmy. Wysłuchaliśmy pięknej i pouczającej bajki ”O życiu pszczół”, która prezentowana była przed wielkim obrazem. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały ruchoma makietę Bitwy pod Racławicami, a następnie miały możliwość siedzieć w ławkach starej szkoły gdzie próbowały pisać gęsim piórem, co – jak się później okazało – nie było wcale takie łatwe.  Później dzieci zostały zaproszone do ogródka gdzie mogły rozpoznawać rośliny uprawne i kosztować maliny prosto z krzewów. Na nasze zawołanie przydreptało też stadko gęsi. Zjedliśmy pyszną zupę pomidorową a na deser wspominane rogaliki. Jednak największą atrakcją była przejażdżka taczką na sianie. Na koniec każdy mógł spakować sobie trochę ziemniaków i cebuli “na wynos”. W radosnych nastrojach z żalem opuszczaliśmy Niezwojowice, z nadzieją ze jeszcze tutaj wrócimy.


 
Powrót