Wydarzenia

Wesoły Uniwersytet – Lato na łące

W poniedziałek 17 czerwca br., do wszystkich Przedszkolaków po raz kolejny przyjechał Wesoły Uniwersytet. Tym razem z tematem bardzo ciepłym: „Lato na łące”. Wraz z Panią i Panem, Dzieci poszukiwały zwierzątek – głównie owadów, schowanych pośród zieleni letniej łąki. Uczyły się rozpoznawać: skorki, gąsienice, konika polnego, pasikonika, świerszcza, kowala, dżdżownicę, pająka, stonogę. Słuchały również o nich różnych ciekawostek, m.in.: o tym, że skorki nie są groźne dla  ludzi i że mają skrzydła oraz, że opiekują się bardzo troskliwie swoimi dziećmi; o różnicach między konikiem polny, pasikonikiem i świerszczem; o tym, że świerszcze nie grają na skrzypcach, ale na swoich tylnych odnóżach; o tym, dlaczego kowale bezskrzydłe nazywane są tramwajarzami; o tym, że stonogi nie  lubią słońca i wiele innych interesujących faktów. Na sam koniec spotkania, używając lup, Przedszkolaki mogły przyjrzeć się z bliska przyniesionym przez Gości, żywym okazom wcześniej omawianych owadów.


 
Powrót