Wydarzenia

„W zdrowym ciele zdrowy duch” w grupie „Słoneczka”.

W dniach 06 – 09 marca 2018 w grupie „Słoneczka” był realizowany temat „W zdrowym ciele zdrowy duch” w ramach, którego dzieci poznały różne sposoby dbania o swoje zdrowie. W trakcie realizacji tematu dzieci poznały „Piramidę żywieniową”, dowiedziały się jak ważny dla zdrowia jest codzienny ruch i dbanie o higienę osobistą.

Dzieci wykonały zdrowe, kolorowe kanapki na drugie śniadanie używając do tego warzyw, które każdego dnia otrzymują na talerzu do wyboru podczas śniadania. Wykonanie kanapek miało na celu zachęcenie dzieci do próbowania różnych warzyw. Wykonane przez siebie kanapki dzieci chętnie zjadły.

Na zakończenie realizowanego tematu Rodzice zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z dzieckiem w domu. Zadanie polegało na wykonaniu z różnych owoców „Owocowej kompozycji na talerzu”.  Sfotografowane i przesłane przez Rodziców kompozycje zostały wydrukowane i wyeksponowane na tablicy grupowej w szatni, a dzieci które wykonały owocowe kompozycje zostały nagrodzone upominkiem.


 
Powrót