Wydarzenia

W jednostce Straży Pożarnej

„Smerfy” były w jednostce Straży Pożarnej przy ul. Wyki. Dzięki uprzejmości strażaków dzieci poznały wiele ciekawych informacji dotyczących ich pracy. Dowiedziały się jakie wozy ma staż i w co są one wyposażone, mogły przymierzyć hełmy, ubrania, butle gazowe, maski tlenowe oraz usiąść za kierownicą wozu strażackiego. Widziały gdzie przyjmowane są zgłoszenia i jak ogłasza się alarm dla kolejnych wozów strażackich. Udało się także przenieść „poszkodowanego” Kamila w bezpieczne miejsce. Atrakcji było dużo, pytania się nie kończyły ale czas szybko płynął  i trzeba było wracać. Na zakończenie nasi grupowi strażacy Kamil i Oskar przekazali tym prawdziwym prezent w postaci baaardzo długiego rysunku, a dzieci na pamiątkę i dla bezpieczeństwa otrzymały odblaskowe breloczki.


 
Powrót