Wydarzenia

Turniej sportowy „Razem możemy więcej”

Dnia 18 maja grupa Odkrywców wyjechała na Międzyprzedszkolny Turniej Sportowy dla dzieci z grup integracyjnych „Razem możemy więcej”, który odbył się w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Zabierzowie. Celem spotkania było stworzenie przestrzeni do współpracy i współdziałania w poszczególnych zespołach dla osiągnięcia wspólnego celu. Spotkanie rozpoczęło się oficjalnym przywitaniem wszystkich grup biorących udział w zawodach z jednoczesnym zaprezentowaniem „okrzyku bojowego”. Konkurencje były bardzo ciekawe, a co najważniejsze nie szybkość wykonania zadania miała się liczyć ale dokładność, a czasami nawet spryt i logiczne myślenie. Drużyny m.in. miały za zadanie odwrócić na druga stronę koc na którym stało 5 dzieci albo  poruszać się w ustawionym w szeregu jednocześnie trzymając kartki między sobą tak aby nie spadły na podłogę. Konkurencje były bardzo atrakcyjne, a każde dziecko miało szansę reprezentować naszą grupę kilkakrotnie. Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowe medale oraz prezenty dla całej drużyny. Dzięki stworzeniu atmosfery dobrej zabawy poprzez rywalizację sportową, sprzyjającą przeżywaniu pozytywnych emocji przez uczestników turnieju wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły i z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.


 
Powrót