Wydarzenia

Tropiciele w Ogrodzie doświadczeń.

W majowy poranek grupa Tropicieli wybrała się na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń. Dzień był wyjątkowo pochmurny. Wszyscy martwili się, czy wycieczkę zaliczymy do „udanych”. Pogoda na szczęście dopisała Tropicielom. Najpierw mieliśmy szansę przygotować „Gumisiowy sok”. Dowiedzieliśmy się dlaczego oraz w jaki sposób uzyskać warstwy mieszając ze sobą kilka substancji płynnych. Później mieliśmy okazję spróbować tego wspaniałego soku. Och jaki on był słodki!!! Następnie przyszła kolej na poznawanie tajemnic fizyki: pryzmat, peryskop, lustro walcowe, kalejdoskop, krzywe zwierciadła i inne. Ileż przy tym było radości! Był też czas na to, aby pobawić się na świeżym powietrzu. W drodze powrotnej chmurzyło się nie na żarty. Gdy tylko przekroczyliśmy progi przedszkola na zewnątrz zaczął padać rzęsisty deszcz. Uf, zdążyliśmy!


 
Powrót