Wydarzenia

Przedstawienie aktorów Teatru Bagatela w naszym przedszkolu.

Przedszkolaków odwiedzili aktorzy z teatru Bagatela ze spektaklem „O czym marzą kredki?” Sala „Słoneczek” została zamieniona w salę teatralną. Gdy zamontowano oświetlenie, sprzęt nagłośniający i przygotowano scenografię rozpoczęło się wspaniałe przedstawienie, jakiego jeszcze w naszym przedszkolu nie było. Dawno dzieci nie były tak żywo zainteresowane tym co dzieje się na scenie. A działo się dużo:
„Zastanawialiście się kiedyś, co robią kredki, kiedy są same? Można by pomyśleć, że po prostu leżą i czekają na rysowanie. A co, jeśli by się okazało, że – podobnie jak dzieci – bawią się, przekomarzają, głoszą wielkie mądrości i zachwycają światem? O tym, jak jest naprawdę, przekonuje się paczka osiedlowych przyjaciół, którzy spotykają się codziennie, by pograć w kosza.
Pewnego dnia ta czwórka małych sportowców o poważnych ksywach (Jagoda, Didżej, Sokół i Młody) poznaje na podwórku mało przebojowego Kornela, który w dodatku nie potrafi dobrze grać w kosza. W pierwszej chwili grupa odrzuca chłopca, ale ten zna niezwykle intrygującą tajemnicę kredek, którą zdradza nowym kolegom…”


 
Powrót