Wydarzenia

Grupa Odkrywców bierze udział w projekcie „Biblioteka przedszkolaka”

Przedszkolaki odwiedziła Pani Anna Kaszuba-Dębska – malarka, graficzka, ilustratorka, autorka książek i filmów animowanych. Prowadząca opowiedziała dzieciom o książkach  przyniesionych w kuferku oraz zaprosiła do poznania pierwszej z nich. Dzieci słuchały opowiadania w specjalnych „okularach do słuchania”, a o porządek dbali „Babcia i Dziadek ciszy”. Następnie przy pomocy pieczątek dzieci wykonały swój autoportret i przystąpiły do ilustrowania poznanej książki.

Na przestrzeni trzech miesięcy wokół każdej z książek zostaną zrealizowane kolejne zajęcia plastyczno-typograficzne i czytania generacyjne. W grupie zostanie przeprowadzonych 10 takich warsztatów w czasie których dzieci przygotują własną, spersonalizowaną książkę. Do wspólnego czytania gorąco zapraszamy wszystkich chętnych – dziadków, rodziców i rodzeństwo.

W ramach projektu przedszkolaki otrzymały kuferek wypełniony książkami, kartami prac, kreatywnymi materiałami dla dzieci oraz nauczycieli. W kuferku znalazła się współczesna proza, poezja polska, książki non fiction oraz klasyka światowa między innymi: albumowe wydanie wierszy dla dzieci Ludwika Jerzego Kerna, kolorowe, barwnie ilustrowane opowiadania „Pan Kuleczka” Wojciecha Widłaka, czy klasyka literatury światowej „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” Maurice’a Sendaka.

Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Burza Mózgów, a dofinansowano go ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Kraków.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe warsztaty, otrzymane książki i  materiały.


 
Powrót