Wydarzenia

Czym zajmuje się adwokat?

Dnia 21 kwietnia najstarsze grupy Odkrywców i Sów odwiedził pan adwokat. Wszystkie dzieci były ciekawe, kim jest adwokat i co takiego robi? Pan z Kancelarii Adwokackiej przyniósł ze sobą bajkę, którą przeczytał dzieciom. Głównym bohaterem bajki był miś – adwokat, który rozwiązywał problemy mieszkańców lasu, podobnie jak polscy adwokaci i adwokatki – pomagają ludziom. Czasami jest to zapobieganie problemom, które mogą spotkać każdego z nas, a czasami to ratowanie ludzi z poważnych problemów.
Dzieci podczas spotkania dowiedziały się, że adwokaci występując przed sądem mają ubraną togę z zielonym żabotem. Na koniec otrzymaliśmy 2 egzemplarze książki pt. „Leśne sprawy Misia Adwokata” autorstwa Ewy Ruszkiewicz oraz zestaw kolorowanek – ilustracji z książki oraz zakładek, dzieci mogły również przymierzyć togę. Dla wszystkich dzieci było to niezwykłe spotkanie, a wysłuchana bajka może będzie motywacją i zachętą dla najmłodszych do zostania kiedyś adwokatem.


 
Powrót