Cała Polska Czyta Dzieciom – Spotkanie z Panią bibliotekarką

7 czerwca  po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedziła nas Pani z biblioteki Publicznej przy ul. Opolskiej. Dzieci z grup młodszych słuchały opowiadania pt. „Kogutek Ziutek w Krakowie”. Jest to już druga zabawna i ciepła historyjka o przygodach czupurnego kogucika ze wsi Komysze.  Dzieci mogły usłyszeć niesamowite przygody niesfornego kogutka Ziutka, który czasami zapomina, że powinien być grzeczny i popada przez to w najróżniejsze tarapaty. W nagrodę dzieci otrzymały od Pani książkę pt.” Najpiękniejsze BAŚNIE POLSKIE ”.

Dzieci zgrupy Sowy wysłuchały wierszy o najsławniejszym rynku w Polsce pt. „Krakowski rynek dla chłopców i dziewczynek” autora Michała Rusinka. W bardzo interesujący sposób przedstawione zostały znane postacie, budynki, oraz pobliska studzienka znajdująca się w okolicach rynku. Na koniec dzieci otrzymały od Pani prezent książeczkę pt. „Wesołe bajki”.

Grupy najstarsze natomiast miały okazje powtórzyć sobie cały alfabet, ale tym razem inny -wyjątkowy. Pani Elżbieta czytała książkę pt. „Krakowskie abecadło” autorstwa Mieczysława Czumy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem słuchały 25 wierszy ułożonych w kolejności liter alfabetu. Wszystkie zaprezentowane tam pojęcia  są nierozerwalnie związane z Krakowem, które to już od najmłodszych lat towarzyszą im w pierwszych krokach poznawania  naszego miasta. Dzieci podejmowały próby rozwiazywania zagadek odnoszących się do historii, legend, zabytków oraz miejscowych obyczajów. Dzieci na pożegnanie otrzymały od Pani książkę pt. „Alfabet”. Dzieci w podziękowaniu za całoroczną współpracę przygotowały przepiękne ilustracje.

Na koniec spotkania Pani Elżbieta zaprosiła wszystkie dzieci na cykl wakacyjnych warsztatów, które odbywać się będą w Bibliotece w każdy czwartek w godzinach porannych. Serdecznie  wszystkich zapraszamy.