Przywitanie wolontariuszy

25 października z naszym przedszkolem rozpoczęli współpracę kolejni wolontariusze. W tym roku gościmy u nas Alaa z Jordanii oraz Artura z Francji.

Alaa pomaga w grupie Odkrywców ma 23 lata obecnie studiuje sztuki wizualne. Nie jest to jego pierwszy wolontariat, ostatni odbył  w Kaliszuw ramach programu Erasmus.  Alaa zgłosił się do wolontariatu, aby zbliżyć się do polskiego społeczeństwa, nauczyć się języka, historii oraz sztuki. Polska historia sztuki bardzo go zafascynowała. Podczas całego 9 -miesięcznego projektu chciałby mieć możliwość poznanianowej kultury oraz obyczajów, jednocześnie chciałby podzielić się z nami kulturą swojego kraju.

Artur ma 22 latai pomaga w grupie Sowy. Pochodzi z pięknego miasta Bordeaux we Francji gdzie spędził tam całą moją młodość. Pasjonuje się popkulturą, bardzo lubi oglądać francuskie filmy i czytać literaturę klasyczną. Jego ulubioną książką jest Voyage au bout de la nuit Céline

Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały dla wolontariuszy plakaty oraz własnoręcznie przygotowane rysunki. Bardzo cieszymy na wspólną współpracę.